Szybki kontakt: +48 881 330 330 | kontakt@sos-nieruchomosci.pl | Realizacja strony: IT Agencja
Logotyp SOS Nieruchomości

Usługi rębakiem - wynajem rębaka

Usługi rębakiem w SOS Nieruchomości to profesjonalne usługi rozdrabniania drewna, gałęzi drzew, krzaków itp. Oczyszczamy w ten sposób tereny i przygotowujemy je pod inwestycje. Oferujemy szybkie i sprawne usługi, a także atrakcyjną cenowo ofertę. Jesteśmy otwarci również na zlecenia z tytułu tych bardziej skomplikowanych.

POTRZEBUJESZ USŁUGI RĘBAKIEM? ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ!
+48 571 503 910

Gdzie działamy?

W wielu przypadkach pytacie czy jest możliwość samodzielnej wycinki i przygotowania gałęzi pod rębak (usługa wynajmu lub realizacyjna). Oczywiście, że jest to możliwe. Zalecamy zastosowanie się do takich założeń.

Gałęzie najlepiej poustawiać na podniesieniach nie wyższych niż 2m, gałęzie układamy nóżkami w jednym kierunku w tym gdzie będzie gardziel rębaka. Grubsze odrosty gałęzi głównych niż 3-4cm zaleca się nadciąć ale nie przecinać do końca wałki wciągające łatwiej będą miały wciągać materiał, a my mniej gałęzi będziemy mieli do wrzucania.

Zostawiamy ok 10 cm nóżki, nie obcinamy do samego końca. Pamiętajmy, że gałęzie najlepiej ciąć jak są świeże nie zalecane jest czekanie do wyschnięcia (szczególnie latem). Upały mogą w przeciągu miesiąca doprowadzić do wyschnięcia gałęzi, a suche gałęzie nie można uginać, co sprawia, że działanie rębaka będzie wolniejsze i mniej wydajne. Wysuszone drewno zwiększa jego twardość co wydłuża czas cięcia i wymaga noży w nienagannym stanie.

Eksperci szacują, że wysuszone drzewo (pewne gatunki) mogą wydłużyć czas cięcia nawet pięciokrotnie. Problem w tym że gałęzie świeże można wrzucić w całości, suche kruszą się w rękach (końcówki ułamują, cieńsze odrosty też) przy wciąganiu odskakują dlatego żeby zmielić tą samą suchą gałąź trzeba więcej razy się schylić.

Przy cięciu nie zaleca się grabienia i wrzucania drobnych gałązek z ziemi, często w ten sposób można wrzucić wraz z gałęziami drobne kamyczki i piasek. Piasek, kamyczki itp uszkadzają noże w większym lub mniejszym stopniu na tępych nożach nie da się wydajnie ciąć. Odradzamy przewożenie gałęzi z miejsca na miejsce za pomocą koparek, koparko-ładowarek itp. Gałęzie przewożone w ten sposób są sprasowane ze sobą i często nie możliwe do rozłączenia ręcznie bez użycia pilarki. Dodatkowo często koparko-ładowarki przysypują gałęzie ziemią co uniemożliwia ich wyciągniecie, dodatkowo przyklejony piasek do gałęzi szybko tempi noże rębaka.

Chcesz sprzedać nieruchomość? A może chcesz się skontaktować w innej sprawie?
Dzwoń pod 881 330 330 lub pisz na 
kontakt@sos-nieruchomosci.pl

Kontakt:
 +48 881 330 330
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
Logotyp SOS Nieruchomości
Wszystkie prawa zastrzeżone | SOS Nieruchomości 2022 
+48 881 330 330
ZADZWOŃ
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
NAPISZ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram