Szybki kontakt: +48 881 330 330 | kontakt@sos-nieruchomosci.pl | Realizacja strony: IT Agencja
Logotyp SOS Nieruchomości
Dlaczego mieszkania na Żoliborzu są droższe niż na Białołęce?

Dlaczego ceny mieszkań na Żoliborzu tak bardzo różnią się od cen na Białołęce?

Swego czasu, w tekście "Od czego zależy ostateczna wartość mieszkania", nasi Partnerzy próbowali wyjaśnić, co wpływa na fakt, że mieszkania o podobnym standardzie i metrażu tak bardzo mogą różnić się w kontekście ostatecznej ceny. Dziś weźmiemy pod lupę konkretny przykład dotyczący jednego miasta - Warszawy i jej dwóch dzielnic: Żoliborza i Białołęki.

Według portalu ceny.szybko.pl za metr kwadratowy mieszkania na Żoliborzu zapłacimy ok. 15 989 zł. Za ten sam metr kwadratowy na Białołęce wydamy aż o ponad pięć tysięcy mniej (10 357 zł). Skąd takie rozbieżności? Przyjrzyjmy się bliżej specyfice tych dzielnic.

Żoliborz bardziej atrakcyjny od Białołęki. Dlaczego?

Pierwszym, a zarazem być może najważniejszym aspektem takiego stanu rzeczy jest dostęp do metra i szybkie przemieszczanie się po mieście. Żoliborz posiada stację metra, co powoduje, że dotarcie do ścisłego centrum zajmuje ok. 10 minut, nawet w godzinach szczytu. O takiej wygodzie mieszkańcy Białołęki mogą tylko pomarzyć.

Metro to tylko jedno z udogodnień, bowiem również sieć autobusowo-tramwajowa, pozwala na dywersyfikację sposobu dotarcia do centrm środkami transportu publicznego. Ponadto Żoliborz jest bezpośrednio połączony z trasą S8, z kolei z Białołęki do jakiejkolwiek głównej trasy musimy przedostać się przez zakorkowane miasto.

Bliskość i łatwość przemieszczenia się do "starówki" również niewątpliwie jest plusem dla szukających swojego lokum w Warszawie.

Jeśli chodzi o Białołękę, z danych Google Maps o godzinie 9 rano w środku tygodnia, dotarcie samochodem w rejon Dworca Centralnego to aż 40 minut. Jeśli chodzi o komunikację, najszybszym sposobem dotarcia do centrum będzie pociąg, jednak najpierw musimy dotrzeć do stacji Warszawa Płudy. Całą podróż, wraz z pieszym dotarciem do stacji z centralnej części dzielnicy szacowana jest na ok. 48 minut.

Przechodząc do innych kwestii, które będą wpłwać na cenę mieszkań w obu dzielnicach, Żoliborz oferuje o wiele bardziej rozbudowaną ofertę edukacyjną, zarówno jeśli chodzi o szkoły podstawowe, jak i średnie. To dzielnica z jedną z największych ilości szkół publicznych do wyboru i rodzice, chcąc wysłać dziecko do dobrej szkoły, która będzie w zasięgu wzroku, zdecydowanie prędzej będą rozglądać się za mieszkaniem na Żoliborzu.

Żoliborz oferuje ponadto dużą ilość terenów zielonych. Mimo bezpośredniego sąsiedztwa ze Śródmieściem, znajdziemy tu sporo parków, a także sady żoliborskie. Dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, mamy tu sporo miejsc do joggingu, a także sieć ścieżek rowerowych. Wisła i przydrożne restauracje również zachęcają do częstszych spacerów. Dzielnica oferuje także coś dla fanów historii. Cytadela Warszawska z pewnością przyciągnie ich wzrok, a w niemal każdym z parków, znajdziemy również inne warszawskie akcenty historyczne.

Popyt i podaż wpływają na cenę

W kontekście przytoczonych plusów i minusów analizowanych przez nas dzielnic, możemy domyślić się, że mieszkania na Żoliborzu cechuje o wiele większy popyt. Tym samym podaż spada i ceny windują w górę. Białołęka oferuje więc o wiele większy wybór mieszkań, są one mniej "chodliwe". Dane z OtoDom.pl wskazują, że obecnie dostępnych mieszkań na Żoliborzu (do sprzedaży) jest 359. Tych samych lokali na sprzedaż na Białołęce możemy znaleźć aż 2636. Z ekonomicznego punktu widzenia jasne jest, że ceny na Żoliborzu muszą być wyższe.

Chcesz sprzedać nieruchomość? A może chcesz się skontaktować w innej sprawie?
Dzwoń pod 782 602 602 lub pisz na 
kontakt@sos-nieruchomosci.pl

Kontakt:
 +48 881 330 330
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
Logotyp SOS Nieruchomości
Wszystkie prawa zastrzeżone | SOS Nieruchomości 2022 
+48 881 330 330
ZADZWOŃ
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
NAPISZ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram