Szybki kontakt: +48 881 330 330 | kontakt@sos-nieruchomosci.pl | Realizacja strony: IT Agencja
Logotyp SOS Nieruchomości

6 sposobów na zwiększenie wartości domu

Posiadanie domu to nie tylko emocjonalne przeżycie. Jest to również decyzja finansowa, która może wypłacić dywidendę, gdy zwiększasz kapitał własny w swoim domu i obserwujesz wzrost wartości nieruchomości w miarę upływu czasu.

Tempo wzrostu wartości nieruchomości może zależeć od wielu różnych czynników, w tym społeczności, w której znajduje się twój dom, lokalnego popytu na mieszkania i gospodarki jako całości. Ale właściciele domów mogą również z czasem wpływać na wartość swojego domu, dokonując modernizacji i zmian, które zwiększają jego atrakcyjność i zasługują na wyższą cenę sprzedaży.

Niezależnie od tego, czy planujesz sprzedaż w najbliższej przyszłości, czy po prostu chcesz nadal zwiększać wartość swojej inwestycji w dom, istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby zwiększyć wartość swojego domu. Oto sześć sprawdzonych strategii, które mogą płacić dywidendy, gdy w końcu nadejdzie czas sprzedaży.

1. Zaktualizuj wykończenia swojego domu.

Powierzchowne zmiany mogą mieć większy wpływ na kupujących niż bardziej intensywne remonty. Wielu agentów nieruchomości zachwyca się różnicą, jaką może zrobić świeża warstwa farby — zwłaszcza biorąc pod uwagę niski koszt tej aktualizacji.

Niektórzy eksperci twierdzą, że świeża warstwa farby w całym domu może podnieść cenę domu nawet o 5 procent. Inne proste ulepszenia, od wymiany starych opraw oświetleniowych po wymianę drzwi wejściowych, mogą również zapewnić Twojemu domowi ładny wzrost wartości.

2. Przejdź na energooszczędne funkcje i urządzenia.

Wydajne energetycznie modernizacje zmniejszają rachunki za media, gdy jesteś właścicielem domu. Kiedy nadejdzie czas na sprzedaż, te ulepszenia będą również bardziej atrakcyjne dla kupujących, z których wielu jest zainteresowanych energooszczędnymi funkcjami, aby obniżyć własne koszty jako właściciel domu.

Jeśli w Twoim domu znajdują się obecnie stare urządzenia, które pożerają energię i datują Twoje wnętrza, modernizacja – nawet jeśli jest to instalacja niedrogich nowoczesnych urządzeń – może pomóc Ci uzyskać wyższą cenę sprzedaży.

3. Odśwież swój urok krawężnika.

Proste elementy krajobrazu, takie jak nowe rośliny i świeża ściółka, mogą sprawić, że Twój dom zrobi świetne pierwsze wrażenie.

Te zmiany nie kosztują dużo, a wiele z nich możesz wykonać samodzielnie. Zarówno potencjalni nabywcy, jak i rzeczoznawcy będą pod wpływem tego efektu wizualnego.

4. Włóż pieniądze do kuchni i łazienki.

Wielu agentów nieruchomości powie, że kuchnie i łazienki to pokoje, w których sprzedaje się domy.

W wielu przypadkach przebudowa kuchni lub łazienki może zapewnić 100-procentowy lub wyższy zwrot z inwestycji — a liczba ta może być jeszcze wyższa w zależności od wybranych wykończeń, ilości pracy, którą chcesz wykonać samodzielnie i ile uaktualnienia, które oferują te zmiany w stosunku do obecnego stanu Twojego domu.

Jeśli masz budżet na renowację, modernizacja kuchni i łazienki to najlepszy sposób na zwiększenie wartości domu.

5. Wykończ piwnicę lub inne niedokończone pomieszczenia.

Gotowy materiał kwadratowy to ważna kalkulacja przy określaniu godziwej wartości rynkowej domu.

Nawet jeśli nie chcesz inwestować w gruntowną metamorfozę, proste kroki, takie jak montaż płyt kartonowo-gipsowych i dodanie dywanu do pokoju, mogą zmienić niedokończoną przestrzeń w opłacalny dodatek do Twojego domu. Pozwala to na zwiększenie wartości domu poprzez zwiększenie powierzchni tej wykończonej przestrzeni.

6. Posprzątaj i posprzątaj przed pokazaniem swojego domu.

Kiedy sprzedajesz lub otrzymujesz wycenę swojego domu, odrobina gruntownego sprzątania może zajść daleko. Skorzystaj z okazji, aby odkurzyć w wysokich miejscach, umyć listwy przypodłogowe, dobrze umyć podłogę i zanieść nadmiar śmieci i bałaganu do centrum datków.

Dodatkowa wskazówka: użyj świeżej warstwy farby, aby ożywić zużyte miejsca.

Czy Twój dom wygląda na trochę zużyty, w środku czy na zewnątrz? Malowanie DIY wiąże się z niskimi kosztami materiałów, ale może mieć duży wpływ na atrakcyjność Twojego domu.

Niezależnie od tego, czy malujesz swój salon, sypialnie, czy nawet tylko drzwi wejściowe do domu, jasna warstwa farby może sprawić, że stare powierzchnie będą wyglądać na zupełnie nowe – i natychmiast dodać uroku Twojemu domowi.

Sprzedaż domu może być świetnym sposobem na zarobienie części zysku po dbaniu o tę nieruchomość w miarę wzrostu kapitału własnego. Dzięki kilku prostym, niedrogim sztuczkom , które upiększają i aktualizują swój dom, możesz podnieść potencjalną cenę sprzedaży — i potencjalne zarobki — do górnego limitu.

Chcesz sprzedać nieruchomość? A może chcesz się skontaktować w innej sprawie?
Dzwoń pod 782 602 602 lub pisz na 
kontakt@sos-nieruchomosci.pl

Kontakt:
 +48 881 330 330
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
Logotyp SOS Nieruchomości
Wszystkie prawa zastrzeżone | SOS Nieruchomości 2022 
+48 881 330 330
ZADZWOŃ
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
NAPISZ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram