Szybki kontakt: +48 881 330 330 | kontakt@sos-nieruchomosci.pl | Realizacja strony: IT Agencja
Logotyp SOS Nieruchomości
Inwestycje w nieruchomości

Milionerzy mówią, że nieruchomości to nadal najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić. Oto dlaczego

Miliarder Andrew Carnegie powiedział, że 90% milionerów zyskało swój majątek, inwestując w nieruchomości . Chcieliśmy wiedzieć: czy to nadal prawda? Czy inwestowanie w nieruchomości nadal jest dobrym pomysłem?

Według tych dziewięciu doradców, którzy zarobili miliony inwestując w nieruchomości, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak.

„Posiadanie uczyniło mnie bogatym”

„Kupowanie nieruchomości uczyniło mnie bogatym — głównie z konieczności, a nie z zamiaru. Kupiłem swoje pierwsze maleńkie studio po zebraniu kilku dolców, bo i tak musiałem gdzieś mieszkać.

Kilka lat później wartość studia podwoiła się, co dało mi wystarczającą ilość gotówki, aby wydać 50% na mieszkanie z jedną sypialnią. Wkrótce przekształciło się to w dwie sypialnie, potem w trzy sypialnie, aż w końcu wylądowałem w moim 10-pokojowym apartamencie na Piątej Alei w Nowym Jorku.

Kupno tego maleńkiego studia było najważniejszą decyzją, jaką podjąłem, ponieważ wciągnęło mnie do gry”.

— Barbara Corcoran , założycielka The Corcoran Group, prowadząca podcasty „Business Unusual”, sędzia „Shark Tank”

„Nieruchomości mieszkalne mogą generować dochód przez cały rok”.

„Inwestowanie w nieruchomości to świetny pomysł, jeśli inwestujesz w to na dłuższą metę, a nie na szybki zwrot.

Najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w nieruchomości mieszkalne, które przynoszą dochód z wynajmu przez cały rok. Upewnij się tylko, że rozumiesz wszystkie powiązane opłaty prawne i jesteś przygotowany na nieoczekiwane koszty”.

— Bethenny Frankel , przedsiębiorca, filantrop, założyciel Skinnygirl i BStrong . 

"Właściwa inwestycja będzie ciągle Cię doceniać”.

„Nieruchomości są prawdziwe i zawsze dobrym pomysłem jest lokowanie pieniędzy w realne aktywa. Ale niech mi będzie jasne: to nie znaczy, że wszystkie nieruchomości to dobry pomysł.

Kupuję tylko niektóre rodzaje nieruchomości, zazwyczaj wielorodzinne w ekskluzywnych lokalizacjach, które zapewniają stały przepływ gotówki i duży potencjał do przyszłej aprecjacji.

Trzymam się z dala od obszarów o niskich dochodach i domów jednorodzinnych. Ale nawet te aktywa są prawdopodobnie lepszym miejscem do przechowywania pieniędzy niż pozwalanie na deprecjację gotówki, gdy siedzisz w banku!”

— Grant Cardone , ekspert ds. sprzedaży, autor bestsellerów New York Times . 

„Kupowanie jest mądrzejsze niż wynajmowanie”.

„Większość milionerów, których znam, zarobiła więcej pieniędzy na posiadaniu nieruchomości niż jakakolwiek inna inwestycja. Nieruchomości stale zwiększają swoją wartość w czasie i przewyższają inne inwestycje.

Ponadto nie jest tak podatny na krótkoterminowe wahania, jak rynek akcji. Otrzymujesz materialny, użyteczny zasób, niezależnie od tego, czy wynajmujesz mieszkanie lub budynek komercyjny w celu uzyskania dochodu, czy kupujesz dom. A także ulgi podatkowe dla nieruchomości inwestycyjnych.

Zawsze jest dobry moment na zakup nieruchomości. W rzeczywistości prawdziwe bogactwo powstaje przez kupowanie, podczas gdy wszyscy inni sprzedają i na odwrót. Podczas gdy wiele osób mówi o recesji, rynek jest silny, a ceny i transakcje rosną.

W niektórych dzielnicach wynajęcie mieszkania z jedną sypialnią może dziś kosztować 5000 dolarów miesięcznie, ale można kupić dom za milion dolarów, płacąc jedynie 4000 dolarów miesięcznie raty kredytu hipotecznego. A stawka jest stała na 30 lat — najlepszy rodzaj kontroli czynszu.

Więc dlaczego miałbyś wynajmować? Poza tym, jeśli wynajmujesz swoją nieruchomość komuś innemu, możesz pokryć swój kredyt hipoteczny lub lepiej.

— Peter Hernandez , prezes Regionu Zachodniego w Douglas Elliman, założyciel i prezes Teles Properties

„To nie wymaga dużo gotówki”.

„Nieruchomości są aktywami bankowymi, więc zawsze możesz je wykorzystać. To również nie wiąże dużo gotówki. Możesz odłożyć zaledwie 10% i wykorzystać pieniądze banków, aby zwiększyć swoją inwestycję. Przy tak niskich stopach procentowych to jak darmowe pieniądze.

W przeciwieństwie do giełdy, gdzie wiele czynników jest poza Twoją kontrolą, Twoja inwestycja nie może zniknąć z dnia na dzień. Możesz także budować swoje bogactwo dzięki doskonałym stopom zwrotu i ulgom podatkowym.

Jedynymi osobami, które tracą pieniądze na nieruchomościach, są ci, którzy kupili na szczytach rynku i sprzedali w niewłaściwym czasie lub zabrali ze swojego domu zbyt dużo kapitału, nie pozostawiając marży przy sprzedaży. Często potrzeba czasu, aby zobaczyć duże uznanie, ale jeśli utrzymasz swoją inwestycję, to zrobisz.

— Dottie Herman , dyrektor generalny Douglas Elliman , imperium pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, którego roczna sprzedaż przekracza 27 miliardów dolarów.

„Nieruchomości oferują nieograniczone możliwości”.

„Nieruchomości to zawsze świetna inwestycja, ponieważ masz więcej opcji niż w przypadku innych rodzajów inwestycji.

Jeśli inwestujesz w akcje, obligacje lub ofertę prywatną, Twój sukces jest całkowicie zależny od czynników pozostających poza Twoją kontrolą. Twoje opcje to co najwyżej wstrzymanie lub sprzedaż. Z nieruchomościami masz nieograniczone możliwości.

Możesz kupić dom z zamiarem przewrócenia go, a następnie wynająć, jeśli rynek skręci na południe. Jeśli kupisz wynajem, który znacznie zyskuje na wartości, możesz go sprzedać. Nieruchomości można refinansować, odnawiać i zmieniać strefę. Możesz go rozbudować, wydzierżawić, podzielić lub dodać do niego działki.

To tylko kilka z twoich opcji. Ta elastyczność jest jednym z powodów, dla których stworzyła więcej milionerów niż jakakolwiek inna klasa aktywów”.

—Daniel Lesniak, założyciel Orange Line Living , broker w Keri Shull Team , współzałożyciel firmy coachingowej na rynku nieruchomości HyperFast Agent , autor „The HyperLocal, HyperFast Real Estate Agent”

„Ludzie zawsze będą potrzebować miejsca do życia”.

„W przypadku nieruchomości istnieje szansa na większe i bardziej spójne zwroty niż w przypadku innych inwestycji. Kiedy nieruchomość jest budowana, dzieje się tak dlatego, że grupa ludzi widzi populację wystarczająco dużą, aby to usprawiedliwić.

„Sama liczba nowych nieruchomości każdego roku jest świadectwem rozwijającego się rynku nieruchomości. Podaż podąża za popytem, ​​a popyt wciąż rośnie. Populacje prawie nigdy nie maleją, dlatego zapotrzebowanie na mieszkania rośnie z roku na rok.

Rośnie zwłaszcza rynek mieszkań wielorodzinnych. Ponieważ mieszkania stają się bardziej atrakcyjne, ludzie rzadziej kupują domy. Z mieszkaniami wielorodzinnymi z biegiem czasu nadal generujesz coraz większe dochody.

Gdy nieruchomość się ustabilizuje, możesz zbierać zwroty dla swoich inwestorów, dopóki nie zdecydujesz się na sprzedaż. Istnieje również zapotrzebowanie przez cały rok, gdziekolwiek jesteś”.

— Robert Martinez, założyciel i dyrektor generalny Rockstar Capital , firmy inwestującej w nieruchomości, która zarządza aktywami o wartości ponad 330 milionów dolarów, prowadzi podcast „The Apartment Rockstar” . 

„Możesz inwestować w ziemię, która przynosi dochód”.

„Wiele firm pojawia się i znika, ale jest jedna rzecz, której zawsze będziemy potrzebować: ziemia.

Istnieje nieodłączny popyt na nieruchomości, niezależnie od tego, czy ziemia wytwarza produkt taki jak kawa, czy jest domem dla mieszkania lub powierzchni handlowej; więc zawsze będzie to dobra inwestycja. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, potrzebujesz ziemi.

Inwestowanie w nieruchomości pozwala chronić siebie i swój majątek. Podczas gdy rynek nieruchomości rósł i spadał, nigdy nie spadał. Porównaj to z chwilą upadku Wall Street lub walutami, które nie są poparte niczym namacalnym.

Z biegiem czasu zawsze uzyskasz wartość z nieruchomości, które przynoszą dochód – na przykład farmy kawy. Jeszcze lepiej, jeśli wybierzesz nieruchomość o nieodłącznej wartości, taką jak lokalizacja na Times Square.

—Marcello Arrambide, założyciel Day Trading Academy , współzałożyciel SpeedUpTrader , firmy finansującej aspirujących daytraderów.

Chcesz sprzedać nieruchomość? A może chcesz się skontaktować w innej sprawie?
Dzwoń pod 782 602 602 lub pisz na 
kontakt@sos-nieruchomosci.pl

Kontakt:
 +48 881 330 330
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
Logotyp SOS Nieruchomości
Wszystkie prawa zastrzeżone | SOS Nieruchomości 2022 
+48 881 330 330
ZADZWOŃ
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
NAPISZ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram