Szybki kontakt: +48 881 330 330 | kontakt@sos-nieruchomosci.pl | Realizacja strony: IT Agencja
Logotyp SOS Nieruchomości
Dlaczego nie warto inwestować w lokaty

Lokata? Zapomnij. Długo jeszcze nie będzie opłacalna. Postaw na nieruchomości!

Niestety, sytuacja w bankach nie jest ciekawa już od ubiegłego roku, kiedy to trzykrotnie malały stopy procentowe. W tym roku nie jest lepiej i ponoć długo nie będzie. Trzymając pieniądze na lokacie, uwzględniając inflację, możemy na tym po prostu stracić! Dlatego też warto zainteresować się nieruchomościami, które oprócz tego, że są inwestycją stabilną, to pozwalają także dobrze na nich zarobić, jeśli oczywiście zrobimy to z głową.

W Polsce coraz więcej osób posiada mniejsze lub większe oszczędności. Jedni mają tylko kilka tysięcy, a jeszcze inni sumy nawet dziesięć razy większe. Wspólną cechą tych osób jest to, że nikt dokładnie nie wie, w co zainwestować swoje pieniądze. Bardzo dużo ludzi decyduje się na pierwszą z brzegu ofertę. Najwięcej osób po prostu wkłada pieniądze na rachunek do banku. Niektóre placówki oferują mały procent od posiadanych oszczędności i jest to dość kiepska inwestycja. Sporo ludzi decyduje się zaś – zachęconych licznymi reklamami – odłożyć swoje oszczędności na lokaty bankowe. Niestety lokaty również nie są najlepszym pomysłem na lokowanie naszych oszczędności. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Plusem lokat czy kont jest oczywiście bezpieczeństwo. Tych pieniędzy w teorii nikt nie ma prawa nam wziąć. Można inwestować na giełdzie, w bukmacherce, w swój własny biznes czy start-up. Niestety każda z tych opcji niesie za sobą dość duże ryzyko utraty pieniędzy. Ktoś, kto pracował na nie całe życie raczej nie będzie skłonny do takiego ruchu. Chyba nikt nie chciałby przeżyć takiej sytuacji, w której z dnia na dzień straciłby dorobek własnego życia. Pod tym względem, inwestycja w lokaty bankowe naprawdę nie jest złym rozwiązaniem. Kłopot w tym, że zbyt wiele innych plusów nie dostrzegamy. Klienci decydują się na lokaty bankowe przede wszystkim dlatego, że wolą wybrać bezpieczny wariant. Nawet gdyby dany bank upadł, to i tak otrzymaliby zwrot zainwestowanych środków. Mają na to gwarancję, co sprawia, że ich gotówka jest w 100% bezpieczna. Poza lokatami, nie ma drugich tak pewnych opcji lokowania własnych oszczędności.

Tak jak jednak już wspomnieliśmy, to jedyne plusy, z jakimi można spotkać się lokując swoją gotówkę na lokacie. Przede wszystkim, największym minusem jest to, że ta forma … w ogóle nie pozwala praktycznie zarabiać. Ludzie wolą trzymać kasę na lokatach, bo nie chcą, aby znajdowały się one w domu w tak zwanej „skarpecie”. Trzeba jednak wiedzieć, że przy obecnym oprocentowaniu lokat jest to naprawdę bardzo mały zarobek. Nawet jeśli ktoś włoży do banku sto tysięcy złotych na jeden rok – na oprocentowanie w skali miesiąca – to po tych dwunastu miesiącach jego odsetki będą na dramatycznie niskim poziomie. Trzeba sobie zdać sprawę, że takie kwoty są za małe, aby spokojnie żyć tylko z lokat. Oczywiście, wiele osób twierdzi, że liczy się każda złotówka. Kłopot w tym, że większość pieniędzy z odsetek przy odpowiedniej inflacji … po prostu nie ma. Ludzie myślą, że choć nie zarobili dużo, to i tak lepsze to, niż nic. Tak naprawdę jednak może okazać się, że ich inwestycja w ogóle nie okazała się trafiona.

W tym momencie naprzeciw oczekiwaniom obywateli wychodzi rynek nieruchomości. To inwestycja zarówno bezpieczna, jak i bardzo dochodowa. Zakup nieruchomości na wynajem czy mieszkania po wartości niższej niż rynkowa i sprzedaż odświeżonego lokum z kilkudziesięciotysięcznym zyskiem to świetny sposób na pomnożenie swojego majątku.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w nieruchomości, jednak nie masz na to pomysłu, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Chcesz sprzedać nieruchomość? A może chcesz się skontaktować w innej sprawie?
Dzwoń pod 782 602 602 lub pisz na 
kontakt@sos-nieruchomosci.pl

Kontakt:
 +48 881 330 330
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
Logotyp SOS Nieruchomości
Wszystkie prawa zastrzeżone | SOS Nieruchomości 2021 
+48 881 330 330
ZADZWOŃ
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
NAPISZ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram