Szybki kontakt: +48 881 330 330 | kontakt@sos-nieruchomosci.pl | Realizacja strony: IT Agencja
Logotyp SOS Nieruchomości
Zamiana nieruchomości

Szukanie pierwszego domu - na co zwrócić uwagę?

Nieoczekiwane koszty

Na wczesnych etapach poszukiwania wymarzonego domu, wiele osób jest zaskoczonych, gdy okazuje się, że zaplanowany budżet nie wystarczy na zakup czy budowę swojego gniazdka.

Ciężko pracując, aby zaoszczędzić na zaliczkę, myślimy, że największa bariera jeśli chodzi o zakup domu jest już za nami. Dowiadujemy się wtedy, że wiąże się to z większymi kosztami, niż się spodziewamy. Przeszukując oferty widzimy, że wcale gotówka, którą dysponujemy, nie wystarczy.

Państwo Marta i Adam Kaczorowscy po roku poszukiwań i 4 nieudanych transakcjach zrozumieli, że muszą zmienić strategię.

Zrobili krok w tył i ponownie ocenili dzielnice, które rozważali jako idealne miejsce do myślenia. Zmienili sposób myślenia. „Zdaliśmy sobie sprawę, że dom nie musi być idealny, po prostu idealny dla nas” - mówią.

Po zebraniu informacji i rozmowie z przyjaciółmi zdecydowali się poszukać okolicy, której wcześniej nie brali pod uwagę. Przy odrobinie wyobraźni natknęli się na dom, który miał zaskakujący potencjał i podpasował im.

„Kiedy przechodziliśmy przez ten dom, układ był bardzo dziwny. Dowiedzieliśmy się, że ludzie, którzy tu mieszkali wcześniej, używali go jako witryny sklepu z okularami. Na początku było to trochę dziwne, ale coraz bardziej zdawałem sobie sprawę, że możemy uczynić to odpowiednim domem dla nas ” - ocenia pani Marta.

Udało się. Okazuje się, że sprzedawca naprawdę chciał, aby w domu zamieszkała rodzina i po kilku rundach negocjacji dom stał się własnością Państwa Kaczorowskich.

To się opłaca!

Kiedy dowiedzieli się, że dom należy do nich, zabrali się do pracy. Niedroga przebudowa kuchni i droższy nowy dach szybko zagościły w tej nieruchomości. Dwa miesiące później byli gotowi do wprowadzenia się. Pani Marta spogląda wstecz, udzielając rad, których życzyła sobie, gdy zaczynała poszukiwania domu:

„Moja rada dla kogoś, kto kupuje dom, to traktowanie go jak randki. Nie oglądaj się na małe niedoskonałości tylko ciesz się chwilą. Pamiętaj, że przy odrobinie pracy, z każdego miejsca można wyciągnąć maksymalny potencjał ”.

Chcesz sprzedać nieruchomość? A może chcesz się skontaktować w innej sprawie?
Dzwoń pod 782 602 602 lub pisz na 
kontakt@sos-nieruchomosci.pl

Kontakt:
 +48 881 330 330
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
Logotyp SOS Nieruchomości
Wszystkie prawa zastrzeżone | SOS Nieruchomości 2021 
+48 881 330 330
ZADZWOŃ
kontakt@sos-nieruchomosci.pl
NAPISZ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram